Na czym polega doradztwo kredytowe? W czym pomoże doradca kredytowy?
Na czym polega doradztwo kredytowe? W czym pomoże doradca kredytowy?
9 sierpnia 2021
Wszystko o kredytach bankowych czyli tym czym są i jakie mają plusy, czym jest rzeczywista zdolność kredytowa i jak wybrać te najlepsze
Wszystko o kredytach bankowych czyli tym czym są i jakie mają plusy, czym jest rzeczywista zdolność kredytowa i jak wybrać te najlepsze
17 października 2021
Gdzie szukać doradcy kredytowego z Katowic, Gliwic, Bytomia...?

Gdzie szukać doradcy kredytowego z Katowic, Gliwic, Bytomia...?

Osoby, które chcą wziąć kredyt, często szukają wskazówek, na jaki kredyt postawić, jak porównać oferty. Tymczasem jest sposób na to, by zdjąć sobie to z barków – wystarczy wybrać doradcę kredytowego. Gdzie go szukać? Jak sprawdzić, kto przyjmuje na Śląsku?

Kim jest doradca kredytowy?

Doradca kredytowy jest to osoba, która swoim klientom udziela wszelkich informacji na temat kredytów – zasad ich udzielania, ale i warunków, jakie należy spełnić, by móc o nie wystąpić. Oczywiście można też pytać o różne prawne kwestie bankowości i kredytów. Choć dawniej doradcą kredytowym mógł zostać każdy, dzisiaj z racji nowych uregulowań w kwestii kredytów hipotecznych, a więc ustawy, która m.in. określa nadzór nad pośrednikami takich zobowiązań i agentów, pracować w zawodzie mogą tylko ci, którzy mają zezwolenie od Komisji Nadzoru Finansowego. Tacy doradcy kredytowi widnieją w rejestrze, opłacają ustaloną składkę.

Gdzie szukać doradcy kredytowego z Katowic, Gliwic, Bytomia...?
Gdzie szukać doradcy kredytowego z Katowic, Gliwic, Bytomia…?

Gdzie szukać doradcy kredytowego z Katowic, Gliwic, Bytomia i miast ościennych?

A gdzie szukać doradcy kredytowego? Najlepiej poszukać wśród znajomych. Może ktoś ma takie zajęcie? A może po prostu wśród znajomych jest osoba, która może kogoś polecić? Nawet jeśli ma wątpliwości – warto je poznać. Czasami lepsza osoba z wiadomymi wadami niż totalnie nieznajoma.

Dobrze jest szukać doradców niezależnych, a więc takich, którzy nie pracują w firmach, które są kapitałowo powiązane z konkretnym bankiem lub instytucją finansową. Oczywiście nie zawsze będzie to możliwe.

A gdzie szukać doradcy kredytowego z Katowic, Gliwic, Bytomia i innych śląskich miast? Jeśli nie ma się nikogo wśród znajomych, to można poszukać po prostu w Internecie. W sieci doradcy kredytowi mają swoje wizytówki. W sytuacji, gdy chce się znaleźć eksperta z miejscowości, w której się mieszka, wówczas kluczowe jest to, by postawić na osobę, która ma swoje biuro w okolicy. Samo znalezienie specjalisty to nie wszystko, trzeba jeszcze się z nim spotkać i porozmawiać.

A jak przygotować się na spotkanie z doradcą kredytowym? O co może zapytać? Jakie dane zebrać? Jakie dokumenty przygotować? O tym, jak przygotować się do spotkania z doradcą kredytowym dowiesz się z naszego bloga, sprawdź, jakie wskazówki zebrano w poradniku.


Kiedy zdecydować się na usługi doradcy kredytowego?

Doradca kredytowy przede wszystkim może pomóc osobom, które nie mają pojęcia o aktualnych produktach bankowych, ale też nie znają warunków ich udzielania. Tutaj ogromne znaczenie mają zapisy w umowach, które mogą być niezrozumiałe, a zatem budzić wątpliwości.

Tak więc na pomoc doradcy kredytowego warto zdecydować się, gdy ma się niewielką wiedzę na temat produktów bankowych. Przede wszystkim dobrze jest udać się po opinię, gdy chce się znaleźć najkorzystniejszą na rynku ofertę kredytu gotówkowego lub hipotecznego. Oczywiście z racji tego, że doradca kredytowy pomaga również w wypełnianiu formalności, dobrze jest zwrócić się do niego o pomoc, gdy nie ma się czasu nie tylko na poszukiwanie korzystnych ofert, ale i na samodzielne zbieranie niezbędnej dokumentacji.

Komentarze są wyłączone.